Winstrol charakterystyka, skutki uboczne, przeciwwskazania, kontrowersje wokół dopingu WP abcZdrowie

Winstrol charakterystyka, skutki uboczne, przeciwwskazania, kontrowersje wokół dopingu WP abcZdrowie

Trudno się temu dziwić, przecież środki dopingujące wpływają nie tylko na rozwój sylwetki, ale też na wyniki w poszczególnych konkurencjach. Problem dopingu narasta, ma zasięg globalny, dlatego w 2015 roku wiele krajów zdecydowało się na zaostrzenie sankcji wobec zawodników, którym udowodniono stosowanie niedozwolonych środków. Zażywanie winstrolu nie jest wskazane dla osób, które chorowały na raka prostaty bądź raka piersi. W związku z tym może wywoływać w organizmie szereg niepożądanych skutków. Winstrol wpływa przede wszystkim na krew – powoduje znaczny wzrost złego cholesterolu i spadek dobrego, nawet o 99%. Winstrol w tabletkach może niekorzystnie wpływać na pracę układu pokarmowego, wywoływać zgagę, wzdęcia jelit, nudności i wymioty, a nawet doprowadzić do uszkodzenia wątroby.

  • Wbrew niesłusznym opiniom, estrogeny w organizmie mężczyzny to nie samo zło, ale pożytek.
  • Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa, tzn.
  • Standardowe dawki dla mężczyzn wahają się od 20 do 100 mg (tabletki) oraz 25 – 100 mg (wersja iniekcyjna).
  • W takim zestawie stanazol równoważy cykl, gwarantując dobry efekt anaboliczny, bez zbędnego podwyższenia poziomu estrogenów.
  • Według oficjalnego raportu CSAC (Stanowej Komisji ds. Sportu Stanu Kalifornia), tylko w ciągu prawie 3 miesięcy w 2007 roku aż 28 przebadanych zawodników zostało przyłapanych na nielegalnym dopingu.
  • Stanazolol/ winstrol może więc potęgować działanie anaboliczne zastosowanych wraz z nim sterydów.

Boldenon bez tajemnic: sprawdzamy efekty, dawkowanie i potencjalne skutki uboczne

Może być groźny także dla osób zmagających się z chorobami serca lub chorobami naczyń krwionośnych, a także w wypadku przebytego zawału serca. Stosowanie winstrolu może mieć negatywne skutki także podczas problemów z krzepliwością krwi oraz w trakcie leczenia doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi. Winstrol nie powinien być również stosowany przez diabetyków i przez osoby cierpiące na zaburzenia pracy wątroby oraz nerek. Winstrol jest jednak środkiem niebezpiecznym dla zdrowia i powinien być stosowany tylko po konsultacji z lekarzem. Specjaliści niekiedy zalecają jego przyjmowanie w leczeniu nawracającego i przewlekłego obrzęku kończyn, gardła i twarzy.

Kontrowersyjny doping na Winstrol

Rzeczywistość jest jednak taka, że środki te są dostępne i wykorzystywane. Kluczowe znaczenie ma więc wiedza na temat tego jak działają, w jaki sposób je stosować oraz z czym musimy się liczyć jeśli chodzi o ich przyjmowanie. Wśród substancji, z której korzysta grono osób pracujących nad wyrzeźbieniem swojej sylwetki wymienić możemy między innymi stanozol.

Winstrol – efekty stosowania

W takim zestawie stanazol równoważy cykl, gwarantując dobry efekt anaboliczny, bez zbędnego podwyższenia poziomu estrogenów. Minimalny okres przyjmowania, w którym da się zauważyć wyraźne efekty winstrolu to około 4 tygodni, cykle krótsze nie mają sensu. Osoby z niskim BF mogą spodziewać się wyraźnie twardszych mięśni, poprawy użylenia, pocięcia mięśnia, a także separacji. Winstrol zwiększa, ale też w pewnym stopniu zaburza proces syntezy kolagenu. Skutkiem tego struktura budowy aparatu więzadłowego może zostać naruszona, stawy przez to stają się bardziej podatne na zerwania.

Ze względu na toksyczne właściwości zaleca się, by okres stosowania nie był dłuższy niż 6 tygodni. Znane są jednak przypadki, że użytkownicy Metandienon tabletki winstrolu mają go „na tapecie” nawet dwa razy dłużej. Użycie winstrolu do typowych cykli na masę napotyka pewne przeszkody.

Winstrol zwiększa, ale do tego też w pewnym stopniu zaburza syntezę kolagenu. W konsekwencji struktura budowy aparatu więzadłowego może zostać naruszona, skutkiem czego stawy stają się bardziej podatne na zerwania (dość typowe ryzyko przy stosowaniu większości SAA). Stanozolol/Winstrol to w rzeczywistości pochodna DHT tyle, że z dwoma modyfikacjami. W pozycji 17 alfa pojawia jest grupa metylowa, a ponadto pierścień A zyskał grupę pyrazolową.

Winstrol jest bardzo korzystny, ponieważ zwiększa zdolność organizmu do spalania tkanki tłuszczowej, ale nie pozwala na utratę masy mięśniowej, utrzymując objętość mięśni uzyskaną podczas treningów. Stosowanie winstrolu może spowodować pojawienie się wielu reakcji ubocznych organizmu. Warto pamiętać, że jest to środek dopingujący, który widnieje na liście farmaceutyków niebezpiecznych dla naszego zdrowia.

Stanozolol / winstrol to tak naprawdę pochodna DHT tyle, że zawiera dwie modyfikacje. W pozycji 17 alfa występuje grupa metylowa, ponadto pierścień A wzbogacił się o grupę pyrazolową. Pomimo różnych form podawania winstrolu, obie wersje, oralna i iniekcyjna mają w swoim składzie tą samą substancję aktywną.

W związku z tym u mężczyzn mogą pojawiać się częste i długotrwałe erekcje lub powiększenie piersi), a u kobiet zaburzenia miesiączkowania, wypadanie włosów albo zmiana barwy głosu. Winstrol przyjmowany przez kobiety w ciąży wpływa na rozwój wad wrodzonych noworodka, dlatego na kilka miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę warto odstawić przyjmowanie winstrolu. Taki stack przynosi użytkownikom przyzwoite przyrosty masy mięśniowej i siły, z jednoczesnym ograniczeniem stopnia otłuszczenia i retencji wody. W ramach pracy nad definicją w czasie przedstartowym, winstrol jest zestawiany z niearomatyzującymi androgenami typu trenbolon czy halotestin.

Warto wspomnieć także o tym, że wpływa on na znaczny przyrost siły bez przybierania na wadze. Z tego powodu często wykorzystywany jest przez sportowców, którzy uprawiają dziedziny w których występują kategorie wagowe. Jako ciekawostkę warto dodać także, że przyjmowanie Winstrolu może pozytywnie wpłynąć na produkcję kolagenu, przez co często przyspiesza on regenerację urazów i kontuzji. Związek ten jest interesujący, ponieważ pomaga stymulować syntezę białek i promować spalanie tłuszczu w organizmie.